Dwór / zamek / pałac na sprzedaż, 3900 m², Głuchowo, Kościańska

dwór, pałac, zamek • na sprzedaż • rynek wtórny • Głuchowo • Kościańska

3 800 000  • 3900 
974 zł za m2

parter

 Kontakt

Polecam zapoznanie się z ofertą sprzedaży historycznego XVIIw. zespołu pałacowego w Głuchowie w gminie Czempiń, w powiecie kościańskim, oddalonego 30 km od Poznania. W skład kompleksu wchodzą m.in.: pałac o powierzchni użytkowej ok. 1.560 m2, oficyna, pomieszczenie magazynowe, stajnia koni wyjazdowych, odrestaurowana, funkcjonująca karczma (pow. ok. 240m2) oraz świeżo wyremontowany obiekt, zaadoptowany na cele hotelowe. Opisany kompleks pałacowy o powierzchni łącznej ok. 3.900 m2 posadowiony jest na pięciu działkach gruntu o powierzchni łącznej 4,67 ha. Częścią składową kompleksu jest między innymi park pałacowy ze starodrzewem oraz staw. Obiekt świetnie skomunikowany, w pobliżu drogi wojewódzkiej 310, z dobrym dojazdem do położonej nieopodal (ok. 2 km) drogi ekspresowej S5, łączącej północne rojony kraju z Wielkopolską i Dolnym Śląskiem. Pałac, oficyna, stajnia koni wyjazdowych i park wpisane są do rejestru zabytków. Pałac i oficyna wymagają przeprowadzenia generalnego remontu. Została wydana decyzja o warunkach zabudowy i zgoda konserwatora zabytków na przeprowadzenie prac remontowych. Część prac zostało zakończonych (m.in. elewacja wschodniej i północnej części pałacu, częściowo wymieniona została stolarka drzwiowa i okienna, odtworzono bogate zdobione dekoracje sztukatorskie, całkowicie wyremontowano karczmę i pomieszczenia w budynku sąsiadującym z pałacem, z przeznaczeniem na cele hotelowe).
~Budynek pałacowy po przebudowie składa się z części piwnicznej, parteru, piętra oraz poddasza użytkowego. Wejście akcentuje czterokolumnowy portyk. Nieruchomość jest ogrodzona a wjazd odbywa się poprzez okazałą bramę. Działki na której posadowiono obiekty nie są objęte miejscowym planem zagosp. przestrzennego gminy Czempiń. W studium uwarunkowań i kierunków zagosp. przestrzennego nieruchomość leży na terenach gospodarczych i terenach zieleni parkowej.
~Obiekt posiada duży potencjał, z ewentualnym dalszym możliwym przeznaczeniem na działalność hotelarską, medyczną, działalność zw. z organizacją imprez (konferencje, wesela), dom pogodnej jesieni, etc.
~Zapraszam na prezentację.
~W biurze posiadamy kompletną dokumentację dotyczącą opisanej nieruchomości. Zapraszam na prezentację.
~Radosław Radziwiłko - email: tel. 664 727 500.
~Cena 3,8 mln zł brutto.
~
~Powyższy opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
  • powierzchnia: 3900 m2
  • piętro: parter
  • parking: na ulicy
  • numer oferty: 557784
  • data dodania: 22 Sierpień 2021
  • data ostatniej aktualizacji: 22 Sierpień 2021


Dane kontaktowe

Logo agencji

HanRad Nieruchomości Hanna Radziwiłko

ul. Smoka Wawelskiego (Poznań-Grunwald) 2/HanRad N 60-195 Poznań

tel: +48 664 727 500

tel: +48 664 727 600